Szymon Skoczek ma 37 lat, żonę i 10 letnią córkę. Kilka lat temu przyprowadził się wraz z rodziną na wieś, jednak jego życie w dalszym ciągu skupia się w centrum Łodzi.

Mimo, że z wykształcenia jest specjalistą ds. handlu i marketingu, od ponad 15 lat zajmuje się projektowaniem graficznym i przygotowaniem do druku offsetowego oraz sitodruku. Projektuje kalendarze, foldery, ulotki, wizytówki, zaproszenia ślubne oraz plansze reklamowe i banery. Wykonuje również strony www.

Potrafi słuchać klienta i intuicyjnie odczytuje jego upodobania. Przygotowuje projekty zgodne z gustem klienta, dostosowane do jego wyobrażenia, dzięki czemu realizacja zlecenia przebiega nad wyraz sprawnie.

Posiada rzadką zdolność znalezienia wspólnego języka z drukarzami, jeżeli czegoś nie jest pewien - po prostu pyta, dlatego jego projekty zawsze uwzględniają specyfikę maszyn i obsługujących je ludzi. Dzięki bliskiej, kilkunastoletniej współpracy z byłym instruktorem zajęć praktycznych w szkole poligraficznej przy ul. Edwarda w Łodzi, nabył praktyczną wiedzę dotyczącą projektowania graficznego dla potrzeb druku offsetowego, typu: „unikaj niebieskiej apli, bo ci spaskuje na Romku”.

Kierując się zasadą: po co zmieniać - jeżeli wszystko dobrze działa, nie pożąda najnowszego oprogramowania. Na co dzień wykorzystuje: Corel Draw 8.2 (pol), Adobe Photoshop 5.5 (ang), które w zupełności wystarczają do typowych zastosowań. Posiłkuje się programami: Corel Draw 11.7, Corel Trace (trasowanie bitmap), Corel Barcode (kody paskowe), Corel Script Editor 7.4 (proste skrypty automatyzujące pracę w Corel Draw 8), PSPad 4.5 (html, css) oraz MS Word, MS Excel.

Od dziecka pasjonuje się przyrodą, szczególnie w wymiarze niezwykłych, ulotnych doznań wizualnych. Miłośnik śpiewu ptaków i polskiej muzyki rockowej końca lat 80.